ŠKOLA SMYKU MOST – kurz pro ženy

Škola smyku pro ženy Most je jednou z mnoha variant, které výcvikové centrum v Mostě nabízí – kompletní seznam najdete o pár řádků níže. Kurz je určený pouze pro ženy s tím, že jediným mužem na kurzu je instruktor. Setkáváme se s tím, že se občas ženy bojí kurz školy smyku absolvovat a tak jsme rádi, že jim můžeme nabídnou „zajímavější“ alternativu. Odpadnout tak může strach z mužského kolektivu a možná i nevhodných rad či poznámek. Vše je jednoduše uzpůsobeno pro ženy, čímž rozhodně nechceme říct, že jsou ženy horšími řidičkami. Jak kurz smyku pro ženy probíhá? O škole smyku pro ženy

Škola smyku pro ženy Most

Více žen než mužů také uvedlo, že je na silnici nic nerozhodí a vždy řídí v klidu. Výsledky jsou to zajímavé a z části i očekávané. Možná to navíc potvrzuje fakt, že ženy dle statistik řídí lépe než muži.

Zdroj: Dopravně bezpečnostní projekt: Agresivita zabíjí

JAKÝ JE PRŮBĚH ŠKOLY SMYKU PRO ŽENY?

Průběh je obdobný jako u běžných škol smyku, zahrnuje tedy část teoretickou a praktickou. Teorii je věnovaná pouze jedna hodina a praktickému nácviku na polygonu hned pět hodin. Počítejte také s jednou hodinou na oběd. Na polygonu vyzkoušíte slalom, který odhalí případně špatně nastavenou sedačku a nevhodné držení volantu. Následovat budou nácviky zvládání smyků a krizových situací (vyhýbání, brzdění,..) spolu s aquaplanningem. To vše opakovaně.


VARIANTY ŠKOLY SMYKU V MOSTĚ:

Cena školy smyku v Mostě pro osobní automobily začíná na částce okolo 5 000 Kč a končí na částce 6 700 Kč v případě odpočtu bodů.


MÁM SE NĚJAK PŘIPRAVOVAT A KDY SE ŠKOLA SMYKU „FOR LADIES“ KONÁ?

Není třeba se nijak speciálně připravovat, stačí mít s sebou řidičský průkaz sk. B a své vozidlo. Nezáleží na typu pohonu ani stáří vozu. Pokud chcete vzít s sebou doprovod, tak je to možné pouze na praktickou část. Kurz probíhá celoročně v předem vypsaných termínech s tím, že platnost poukazu na školu smyku pro ženy v Mostě činí 12 měsíců.


KOLIK KURZ BEZPEČNÉ JÍZDY PRO ŽENY STOJÍ?