ŠKOLA SMYKU MOST

Výcvikový polygon Školy smyku Most je největší výcvikový areál v ČR s více než 25letou historií. Začátky byly krušné, protože se jezdilo pouze na gumových pásech, které se ručně kropili vodou. Dnes je realita však úplně jiná. Současný areál je vybaven je třemi učebnami s projekční technikou a několika kluznými plochami. Těšit se můžete na nácvik na rovině, v zatáčce, kopci se zatáčkou (sjezd a výjezd) a speciální úhybnou desku vyvolávající smyk. Dále je polygon školy smyku v Mostě vybaven vodní bariérou, auqaplanningovou dráhou (vanou) a také různými typy povrchů pro co nejdokonalejší výcvik. Zjistit více o škole smyku v Mostě

Kluzná plocha s vozem škoda a vodní clonou
Na ukázku kluzná plocha s vodní clonou – škola smyku Most

V areálu autodromu se kromě výcvikového polygonu školy smyku dále nachází offroadová trať, dětské dopravní hřiště, půjčovna motokár a hlavně také vyhlášený závodní okruh. Ten slouží k závodům automobilů, motocyklů, trucků a mnoha dalším. Na polygonu v Mostě také velice často dochází k nácviku zvládání krizových situací s hasičskými, policejními nebo sanitními vozy


JAKÝ JE PROGRAM ŠKOLA SMYKU MOST?

 

Škola smyku teoretická příprava
1. Teoretická příprava
Škola smyku praktická příprava
2. Praktická příprava
Škola smyku a závěrečné potvrzení
3. Závěrečné osvědčení

 

Výcvik školy smyku v Mostě vždy začíná srazem všech účastníků cca v 8:45. Poté následuje teoretická příprava. V jejím rámci se dozvíte mnoho zajímavých věcí jak správně vůz řídit, něco málo z fyziky a hlavně techniky zvládnutí různých druhů smyků. Věděli jste, že už samotné nastavení sedačky a držení volantu rozhoduje zda krizovou situaci zvládnete?

Po teoretické přípravě zhruba v 11:00 vyrážíte vyzkoušet nově nabité informace v praxi. Po hodině tréninku Vás čeká přestávka na oběd do 13:00. Zajímavé tipy kde se dobře najíst naleznete níže. Po obědě Vás čeká další hodinka trénování na kluzných plochách výcvikového polygonu. Po absolvování kurzu školy smyku obdržíte účastnický list.


Varianty školy smyku v Mostě jsou:

Cena školy smyku v Mostě začíná od 4 250 Kč a končí na více než 5 000 Kč.

Škola smyku standard (5h)

Zábavná škola smyku (7h)

Škola sportovní jízdy (6h)

Škola bezpečné jízdy pro rodiny (7h)

Škola smyku s odpočtem bodů (7h)


škola smyku s odpočtem bodůŠKOLA SMYKU S ODPOČTEM BODŮ MOST

 

Škola smyku s odpočtem bodů je speciální kurz školy smyku po jeho absolvování obdržíte potvrzení platné 30 dní na základě kterého Vám mohou být odečteny hned 3 body. Podmínkou je mít na účtu méně než 10 bodů za dopravní přestupky. Pokud máte tedy například 11 trestných bodů, bohužel Vám nemůžeme pomoci. Kurz pro odpočet bodů lze absolvovat pouze jednou ročně. Více o procesu odpočtu bodů za školu smyku.

ŠKOLY SMYKU S ODPOČTEM BODŮ MOST


MÁM SE NĚJAK SPECIÁLNĚ PŘIPRAVOVAT?

 

Nebojte, připravovat se nemusíte. Stačí přijet střízlivý, mít řidičský průkaz skupiny B, vlastní nebo zapůjčený vůz a ideálně s sebou dobrou náladu 🙂

Pro ty co nemají řidičský průkaz máme ale dobrou zprávu! Možné je absolvování jízdy s Fordem Mustang na tomto polygonu, tedy mimo pozemní komunikaci. Myslíme si, že jde o ideální dárek nejen pro budoucí řidiče! Zjistit více o jízdě ve Fordu Mustang bez ŘP


JAK SE NA AUTODROM A POLYGON ŠKOLY SMYKU DO MOSTU DOSTANU?

 

Výcvikový polygon naleznete v Mostě místní části Souš. Přesné souřadnice polygonu jsou GPS Loc: 50°31’0.67″N, 13°36’52.27″E. Při cestě od Prahy najeďte na čtyřproudou silnici E442 po které se vydejte směr Chomutov. Dojedete na kruhový objezd ze kterého sjeďte druhou odbočkou směr centrum. Zhruba po 300 m po pravé straně uvidíte vjezd na autodrom. Pokračujte dále, cca 100 m a odbočte vpravo, kde bude vjezd na výcvikový polygon Most.

Mapa školy smyku Most
Mapa – Škola smyku v Mostě, Zdroj: Mapy.cz

KDY ŠKOLA SMYKU V MOSTĚ PROBÍHÁ?

 

Škola smyku nebo také škola bezpečné jízdy v Mostě probíhá celoročně v předem stanovených termínech. Ideální je se registrovat na školu smyku minimálně jeden měsíc dopředu. Nebojte, určitě si termín vyberete a když ne, poukaz má platnost 12 měsíců 😉


KDE SE V MOSTĚ ZASTAVIT NA OBĚD?

 

Steakhouse El Toro – je opravdu stylová restaurace zaměřená na steaky a hamburgery. Maso je připravováno na přírodním grilu. Steakhouse El Toro je velice zakládá na čerstvosti surovin a tak místo mraženého masa používá pouze maso chlazené. V Mostě se restaurace těší velké oblibě.

Restaurace Budvarka – je restaurace ve stylu pěkné pivnice s dobrým jídlem a příjemnou obsluhou. Posezení je v dřevěných boxech s dekoračními retro doplňky.

Restaurace Benedikt – je zaměřená především na českou a mezinárodní kuchyni. Svůj název nese po uměle vytvořeném, nedalekém jezírku Benedikt. Nabízí venkovní posezení, bowlingovou dráhu, posezení v restauraci u krbu a možnost ubytování.


CO V OKOLÍ ŠKOLY SMYKU MOST STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU?

 

Hrad Hněvín – je rekonstrukcí hradu, který zde původně stával a byl zbořen po třicetileté válce. V současnosti se zde můžete ubytovat, vyběhnout na rozhlednu nebo se dobře najíst. Rozhled do okolí stojí za to. K vidění je Mostecká pánev, Krušné hory a České středohoří.

Zámek Jezeří – je přestavený hrad na zámek, který od roku 1958 spadá mezi kulturní památky ČR. Zámek není v dobrém stavu, ale postupně se opravuje. Zajímavý pohled ze zámku je na Mostecké pánve vzniklé povrchovou těžbou. Krajina je těžbou silně ovlivněna a poskytuje zajímavý kontrast vůči tak pěknému zámku.

Park Šibeník – nebo také Šibeniční vrch je krásný lesopark v nadmořské výšce 320 m. Ve středověku bylo na tomto místě popraviště a později až do druhé světové války vojenské cvičiště. V současnosti se v parku nachází skatepark, dirtbike a celá řada cyklostezek a laviček. Pokud hledáte chvilku klidu v přírodě a centru města, park Šibeník je dobrou volbou.


KOLIK ŠKOLA SMYKU V MOSTĚ STOJÍ?

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA