ŠKOLA SMYKU OSTRAVA

Polygon školy smyku Ostrava byl slavnostně otevřen v roce 2010. Pomocí speciální technologie lze simulovat všemožné silniční podmínky na kterých se mohou řidiči zdokonalovat. Polygon Libros je vybaven kluznými plochami na rovině, kruhu, speciální deskou vyvolávající smyk a také aquaplanningovou dráhou. Specialitou toho polygonu je unikátní deska vyvolávající smyk i pro motorkáře. Kromě školy smyku pro osobní vozy se zde pořádá škola smyku pro nákladní vozy a autobusy. Na polygonu v Ostravě se občasně pořádají závody nebo různé firemní akce. Zjistit více o škole smyku v Ostravě

Areál střediska bezpečné jízdy v Ostravě - Libros
Středisko bezpečné jízdy v Ostravě

 


JAK JE ROZVRŽENA ŠKOLA SMYKU – OSTRAVA?

 

Škola smyku teoretická příprava
1. Teoretická příprava
Škola smyku praktická příprava
2. Praktická příprava
Škola smyku a závěrečné potvrzení
3. Závěrečné osvědčení

 

Škola smyku v Ostravě – Libros probíhá obdobně jako u ostatních škol smyku. Začíná se teoretickou přípravou, kde Vám instruktoři představí jak správně nastavit sedačku a držet volant, jak zvládat různé typy smyků a mnoho dalšího. Po teoretické přípravě následuje praktická příprava na kterou se účastnící obvykle nejvíce těší.

V praktické části se můžete tedy těšit na průjezdy na povrchu se sníženou přilnavostí, prudké krizové brzdění, na nácvik zvládání smyků nejen na úhybné desce nebo také na průjezd aquaplanningovou dráhou (vanou). Po celou dobu s Vámi budou instruktoři komunikovat skrze vysílačku a dávat Vám cenné rady, které se rozhodně budou do života hodit.


Varianty školy smyku v Ostravě:

 

Standardní kurz s teoretickou a praktickou přípravou, který trvá od 4 do 5 hodin.

Profesionální kurz, který trvá 5 až 6 hodin při kterém se Vám instruktor zhruba 2 hodiny věnuje zcela individuálně.

Unikátní škola smyku s moderní Tatrou Phoenix 6×6 na výcvikovém polygonu.

Za zmínku také stojí možnost jízdy na terénním polygonu se speciální Tatrou 813 s pohonem 8×8.


MÁM SE NĚJAK SPECIÁLNĚ PŘIPRAVOVAT?

 

Připravovat se určitě nemusíte vůbec. Stačí přijít střízlivý, mít řidičský průkaz skupiny B, vlastní nebo zapůjčený vůz a ideálně dobrou náladu 🙂


JAK SE DO OSTRAVY NA VÝCVIKOVÝ AREÁL DOSTANU?

 

Těsně k polygonu se dostanete po dálnici D1 po které pojedete až na sjezd Ostrava – Přívoz, kde přijedete na kruhový objezd. Z něho pojedete hned první odbočkou po ulici Slovenská na které hned na první odbočce vlevo odbočíte. Poté už polygon Školy smyku Libros uvidíte před sebou.

Mapa školy smyku Ostrava
Mapa – Škola smyku Ostrava, Zdroj: Mapy.cz

KDY ŠKOLA SMYKU V OSTRAVĚ PROBÍHÁ?

 

Škola smyku nebo také škola bezpečné jízdy v Ostravě probíhá celoročně v předem stanovených termínech. Ideální je se registrovat na školu smyku minimálně jeden měsíc dopředu. Nebojte, určitě si termín vyberete a když ne, poukaz má platnost 12 měsíců 😉


KDE SE V OSTRAVĚ U POLYGONU ZASTAVIT NA OBĚD?

 

Restaurace Loft – je moderní restaurace s mezinárodní kuchyní a velice příjemným, rustikálním prostředím. K dispozici je venkovní zahrádka, vlastní parkoviště pro zákazníky zdarma a WiFi.

Restaurace Delphi – je zajímavá řecká restaurace, kterou vede rodina Uddin. Těšit se můžete nové chutě, stolování a tradice v čistě řeckém stylu. Parkování je možné zdarma u restaurace na dvoře.

Restaurace a bar Bamboo – je moderní restaurace s českou a mezinárodní kuchyní. Nabízí lokální a gurmánské speciality, které dokonce učí ve svém kulinářském kurzu. Parkování je zdarma za restaurací a hotelem.


CO V OKOLÍ OSTRAVY STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU?

 

Zoologická zahrada Ostrava – naleznete ji v ostravské stromovce. Díky své rozloze více než 100 hektarů se řadí na druhé místo v ČR. Těšit se můžete na více než 3500 zvířat a botanický park. K dispozici jsou v těsné blízkosti zoo tři parkoviště.

Hornické muzeum Landek park – se nachází v Petříkovicích u Ostravy pod vrchem Landek. Díky rozloze 10 hektarů představuje největší muzejní areál v ČR. Kromě expozice strojů a techniky se můžete těšit na expozici báňského záchranářství nebo sídliště lovce mamutů. V areálu naleznete hřiště na volejbal, tenis a kapli svaté Barbory. Ta je totiž patronkou všech horníků.

Slezkoostravský hrad – je chráněn jako kulturní památka ČR a to od roku 1958. Vystaven byl již v 13. století. Hrad byl v průběhu let přestaven na zámek a v současnosti spadá pod správu města. Pověstí praví, že i zde se objevuje bílá paní a že pod hradem je schován poklad, který lze spatřit jen na Velký pátek. Tradičně se v blízkosti hradu koná festival Colours of Ostrava, Shakespearovské slavnosti nebo také Slezkoostravský Rockfest.


CO NEJČASTĚJI ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCI ŠKOLY SMYKU V OSTRAVĚ?

 

Účastníci školy smyku v Ostravě nejvíce chválí samotné instruktory a to hlavně díky vtipným hláškám. Často je také chválena speciální úhybnou desku vyvolávající smyk. Právě díky ní získávají zkušenosti, které se jim v běžném provozu můžou hodit.


KOLIK ŠKOLA SMYKU V OSTRAVĚ STOJÍ?

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA