ŠKOLA SMYKU DLOUHÁ LHOTA (PŘÍBRAM)

Škola smyku v Příbrami probíhá na moderně vybaveném polygonu s kluznými plochami, vodní clonou, auqaplanningovou dráhou a mnoho dalšího (viz níže). Připraveni jsou pro Vás zkušení instruktoři, kteří Vás nejprve provedou teorií a později praktickou částí, kdy s Vámi budou komunikovat přes vysílačku. Kromě školy smyku v areálu polygonu můžete vyzkoušet jízdu ve Ferrari 458 Italia na uzavřeném 2,3 km dlouhém letištním okruhu nebo Hummer H1 a H2 na speciální offroad trati s délkou 2 km. Pro děti jsou připraveny dětské buggyny nebo nově závodní simulátor RACE CLUB. Ostatní alternativní školy smyku naleznete v našem přehledu škol smyku s odpočtem bodů nebo bez odpočtu bodů.

Zjistit více o škole smyku Dlouhá Lhota u Příbrami

Červené Ferrari na letišti v Dlouhé Lhotě u Dobříše (Příbram)
Ferrari 458 Italia v Dlouhé Lhotě u Dobříše (Příbram)
Terénní polygon pro děti v areálu školy smyku Příbram
Terénní polygon pro dětské buggy a čtyřkolky v areálu školy smyku Přibram

 


JAK PROBÍHÁ ŠKOLA SMYKU – DLOUHÁ LHOTA U DOBŘÍŠE?

 

Škola smyku teoretická příprava
1. Teoretická příprava
Škola smyku praktická příprava
2. Praktická příprava
Škola smyku a závěrečné potvrzení
3. Závěrečné osvědčení

 

Škola smyku v Dlouhé Lhotě probíhá probíhá obdobně jako ostatní školy smyku. Sraz je v 7:45 a první část kurzu je věnovaná teorii, kde se dozvíte například jak správně nastavit sedačku, seznámíte se chybnými návyky, trochou fyziky a na závěr řešení krizových situací. Po teoretické části je přestávka na oběd, který lze objednat před začátkem teoretické přípravy. Výběr je ze tří jídel, kdy alespoň jedno je vegetariánské.

Po obědě zhruba ve 12:00 následuje praktická výuka, kde si vyzkoušíte různé krizové situace za ztížených klimatických podmínek, bezpečné manévrování s vozidlem např. Při brzdění, přetáčivém nebo nedotáčivém smyku a v různých rychlostech. Předpokládaný konec kurzu je mezi 16:00 a 17:00.

V praktické části školy smyku se můžete těšit na:

– Kluzná rovina 10 x 90 m

– Suchý slalom, Losí test

– Vyhýbací manévr 50/50

– Kluzná zatáčka 8 x 60 m

– Aquaplaningová vana 5 x 50 m

– Vodní stěny – vyhýbací manévr na kluzných plochách

– Kluzná kružnice 360° o poloměru 28 m a šířce 8 m


Varianty školy smyku v Příbrami jsou:

 

Škola smyku standard (7h)

Škola smyku ve Fordu Mustang (1,5h)

Škola smyku s ODPOČTEM BODŮ (7h)


škola smyku s odpočtem bodůŠKOLA SMYKU S ODPOČTEM BODŮ PŘÍBRAM

 

Škola smyku s odpočtem bodu Příbram je vhodná pro všechny, kteří potřebují odečíst až 3 body ze svého trestného konta. Podmínkou je max. 10 trestných bodů za dopravní přestupky. Pří více bodech není možné kurz absolvovat za účelem odečtu. Zároveň je kurz s odečtem bodů možné absolvovat jen jednou ročně. Potvrzení o absolvování má pak platnost 30 dní. Více o postupu odpočtu bodů za školu smyku.

ŠKOLY SMYKU S ODPOČTEM BODŮ PŘÍBRAM


MÁM SE NĚJAK SPECIÁLNĚ PŘIPRAVOVAT?

 

Připravovat se rozhodně nemusíte vůbec. Stačí přijit střízlivý, mít řidičský průkaz skupiny B, vlastní nebo zapůjčený vůz a ideálně dobrou náladu 🙂

Pro ty co nemají řidičský průkaz máme ale také dobrou zprávu! Možné je absolvovat na polygonu jízdu s Fordem Mustang, tedy mimo pozemní komunikaci. Jde o ideální dárek nejen pro budoucí řidiče. Zjistit více o jízdě ve Fordu Mustang bez ŘP


JAK SE DO AREÁLU DLOUHÉ LHOTY DOSTANU?

 

Z Prahy se na polygon do Dlouhé Lhoty dostanete po R4 směrem na Strakonice. Na exitu 41 (sjezd Příbram, Sedlčany) odbočíte na silnici I/18 a na následující křižovatce odbočíte 2x vlevo. Následně pojedete podél dálnice až do obce Dlouhá Lhota, kde přes most přejedete R4 a po pravé straně již polygon uvidíte.

Ze Strakonic se na polygon dostanete po silnici I/4 směrem na Prahu. Následně zhruba 500 m po obci Dubenec odbočíte sjezdem na Příbram, Sedlčany. Pojedete podél dálnice a dáte se vlevo přes most. Po pravé straně pak polygon uvidíte.

Mapa školy smyku Příbram
Mapa – Škola smyku v Dlouhé Lhotě (Příbram), Zdroj: Mapy.cz

GPS souřadnice polygonu – Loc: 49°43’27.277″N, 14°6’34.769″E


KDY ŠKOLA SMYKU V DLOUHÉ LHOTĚ PROBÍHÁ?

 

Škola smyku nebo také škola bezpečné jízdy ve Dlouhé Lhotě probíhá celoročně v předem stanovených termínech a to za jakéhokoli počasí. Ideální je se registrovat na školu smyku minimálně jeden měsíc dopředu. Nebojte, určitě si termín vyberete a když ne, poukaz má platnost 12 měsíců 😉


CO V OKOLÍ DLOUHÉ LHOTY STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU?

 

Zámek Dobříš (8 km) – je krásný rokokový zámek s výraznou růžovou fasádou a krásnými zahradami ve francouzském a anglickém stylu. V areálu zámku se natáčelo hned několik filmů, kdy mezi nejznámější patří Nesmrtelný s Lorenzo Lamasem, Rytíři ze Šanghaje s Jackie Chanem nebo pohádky Princezna ze mlejna 1 a 2.

Aquapark Příbram (10 km) – nabízí koupání ve venkovní i vnitřním bazénu. Samozřejmě je k dispozici sauna, parní komora, vířivka, nejen pro děti tobogán a popřípadě možnost ubytování.

Rozhledna Studený vrch (10 km) – dosahuje nadmořské výšky 660 m a samotná výška rozhledny činí 17,5m. Jde o zděnou osmibokou věž z roku 1940, která sloužila k zeměměřickým účelům.

Zámek Mníšek pod Brdy (19 km) – je velice známý zámek, který je zařazen mezi kulturní památky ČR a to již od roku 1958. Historie zámku spadá až do 13. století kdy šlo spíše o hrad.

Koněpruské jeskyně (22 km) – byly objeveny v roce 1950 a jde o třípatrový jeskynní systém, který byl vytvořen dešťovou vodou. Výjimečností jeskyně je tzv. Koněpruské růžice, které obsahují opál.


KOLIK ŠKOLA SMYKU V DLOUHÉ LHOTĚ STOJÍ?

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA