ŠKOLA SMYKU HRADEC KRÁLOVÉ

Polygon školy smyku v Hradci Králové patří mezi jedny z nejmodernějších v Evropě. Nezbytnou součástí polygonu je školící středisko s kapacitou až 130 účastníků. Pro firemní akce je připraven prosklený showroom, který pojme hned několik dodávkových či osobních vozů. Zcela výjimečným je v ČR především pro svojí úhybnou desku vyvolávající smyk pro vozy o váze až 35 tun. Výcvikový polygon se nachází velice výhodně u závodního okruhu a letiště. Pokud je pro Vás Hradec Králové daleko podívejte se na naší nabídku škol smyku s odpočtem bodů nebo bez odpočtu.

Zjistit více o škole smyku v Hradci Králové

Budova školy smyku Hradec Králové
Budova školy smyku Hradec Králové, polygon S-drive

 


JAKÝ JE HARMONOGRAM ŠKOLY SMYKU – HRADEC KRÁLOVÉ?

 

Škola smyku teoretická příprava
1. Teoretická příprava
Škola smyku praktická příprava
2. Praktická příprava
Škola smyku a závěrečné potvrzení
3. Závěrečné osvědčení

 

Škola smyku v HK začíná pochopitelně teoretickou přípravou. Od zkušeného instruktora se dozvíte celou řadu užitečných informací důležitých nejen pro zvládnutí smyku. Řekli byste že správné zvládnutí smyku ovlivňuje třeba i nastavení sedačky? Většina řidičů jí má totiž nastavenou špatně! To vše a mnohem více se dozvíte v první části školy smyku.

V druhé části si nově nabyté informace vyzkoušíte v praxi. Těšit se můžete na výše zmiňovanou úhybnou desku vyvolávající smyk, dále na asfalt s vodními překážkami v podobě vodní clony, kluzného kopce či kluzné plochy na rovince a zatáčce. Velice oblíbenou je pak aquaplanningová dráha zvaná také jako aquaplanningová vana. Výcvikové centrum bezpečné jízdy v Hradci Králové uvádí, že až 93 % řidičů v krizové situaci neumí naplno využít brzdný potenciál vozidla. Nepatříte náhodou mezi ně i Vy? 


Varianty školy smyku v Hradci Králové:

 

Škola smyku na polygonu a závodním okruhu v celkové době trvání 3 hodiny

Škola bezpečné jízdy na polygonu v celkové době trvání 3,5 hodiny

Škola smyku s prodlouženou dobou praktické části v celkovém trvání 6 hodin 

Škola smyku s ODPOČTEM BODŮ v celkové době trvání 7 hodin


škola smyku s odpočtem bodůŠKOLA SMYKU S ODPOČTEM BODŮ HRADEC KRÁLOVÉ

 

Škola smyku s odpočtem bodů v Hradci Králové je kurz díky kterému Vám mohou být odečteny až 3 trestné body. Podmínkou je však mít maximálně 10 trestných bodů za dopravní přestupky. Pokud jich je více, bohužel body odečteny být nemohou. Odečet bodů je možný jen jednou ročně na základě potvrzení o absolvování školy smyku. Toto potvrzení je pak platné 30 dní. Více o postupu odpočtu bodů za školu smyku.

ŠKOLY SMYKU S ODPOČTEM BODŮ HK


MÁM SE NĚJAK SPECIÁLNĚ PŘIPRAVOVAT?

 

Připravovat na kurz školy smyku není třeba. Stačí být střízlivý, mít řidičský průkaz skupiny B, vlastní nebo zapůjčený vůz a ideální bude, když si s sebou přivezete dobrou náladu 🙂 K dispozici bude drobné občerstvení – káva a voda.


JAK SE NA CVIČIŠTĚ DO HRADCE KRÁLOVÉ DOSTANU?

 

Na polygon se dostanete ulicí Jana Černého, která vede od Šimkových sadů směrem na letiště. Přesné souřadnice jsou – GPS: 50.2437538N, 15.8347213E

Mapa škola smyku Hradec Králové
Mapa – Škola smyku v Hradci Králové, Zdroj: Mapy.cz
Vjezd do areálu polygonu S-drive Hradec králové
Vjezd do areálu polygonu S-drive Hradec králové, kde probíhají kurzy bezpečné jízdy

 


KDY ŠKOLA SMYKU HRADEC KRÁLOVÉ PROBÍHÁ?

 

Polygon bezpečné jízdy Hradec Králové
Polygon školy smyku, kde probíhá praktický výcvik. Na fotografii právě probíhají zážitkové jízdy se supersportovními vozy

Škola smyku v Hradci Králové probíhá po celý rok a to v předem stanovených termínech. Počasí nemá na konání školy smyku nemá vliv. Ideální bude pokud si zaregistrujete termín minimálně jeden měsíc dopředu. Nebojte, termín si určitě vyberete a když ne, poukaz má platnost 12 měsíců 😉


KDE SE V HRADCI KRÁLOVÉ ZASTAVIT NA OBĚD?

 

Restaurace Šatlava je zaměřená především na českou a evropskou kuchyni. Vyhlášená je pro své výborné steaky a ochotnou obsluhu. Pokud budete mít čas určitě se zde na jídlo zastavte. Alternativou může být velice příjemná restaurace Na Statku ve venkovském stylu. V létě je k dispozici venkovní posezení. Parkování je možné uvnitř dvora restaurace.


CO V HRADCI KRÁLOVÉ A OKOLÍ STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU?

 

Obří akvárium v Hradci Králové je největším sladkovodním akváriem v ČR s rybami z Jižní a Střední Ameriky. Akvárium je výjimečné také tím, že součástí prohlídky je krásný malý amazonský prales. Prohlídky probíhají celoročně téměř každý den. V areálu budovy akvária se nachází pěkná kavárnička Café Piraňa. Zastavit se zde můžete na kávu a něco dobrého.

Bílá věž jednoznačně stojí za návštěvu. Se svými 72 m jde totiž o dominantu celého Hradce Králové. Za dobrého počasí můžete pozorovat úpatí Orlických hor a Krkonoš. Před výšlapem se pořádně protáhněte, čeká Vás totiž 226 schodů.

Jiráskovy sady jsou dobrou volbou pro příjemnou procházku a relaxaci na soutoku Labe a Orlice. Tento park má v Hradci dlouhou tradici. Založen byl již v 1868 kdy bylo celé město ještě opevněno. Svůj název nese díky umístění pomníku Aloise Jiráska u vstupní brány.


CO NEJČASTĚJI ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCI ŠKOLY SMYKU V HRADCI KRÁLOVÉ?

 

Kurz školy smyku v HK je účastníky velice dobře hodnocen především moderním zázemím školícího střediska a celého polygonu. Častá chvála je slyšet na zkušené instruktory se kterými je opravdu zábava. Pokud chcete své řidičské dovednosti zdokonalit, lepší místo budete hledat pouze těžko.


KOLIK ŠKOLA SMYKU HRADEC KRÁLOVÉ STOJÍ?

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA