ŠKOLA SMYKU VYSOKÉ MÝTO

Kurz bezpečné jízdy - průjezd vodní clonou

Autodrom Vysoké Mýto je historicky prvním a druhým největším autodromem svého druhu v ČR. Na téměř 12 hektarech se nachází 1 500 m dlouhý závodní okruh s 12 zatáčkami a terénními úseky, terénní trať a výcviková plocha pro školu smyku. Nejčastěji se ve Vysokém Mýtě jezdí závody motokár tzv. Karting, dále supermoto (kombinace motokrosu a silničního závodění) a mini GP (miniaturní motorky). Proslulý je však také právě svými kurzy bezpečné jízdy, lidově označované jako škola smyku. O kurzu školy smyku ve Vysokém Mýtě

Potřebujete odečíst až 4 body? Více o škole smyku s ODPOČTEM BODŮ


JAK VYPADÁ HARMONOGRAM ŠKOLA SMYKU – VYSOKÉ MÝTO?

Začátek školy bezpečné jízdy, lidově škola smyku probíhá v učebně s projekční technikou. Právě tam Vám zkušený instruktor předá své zkušenosti a všemožná doporučení. Od správného nastavení sedačky po techniku zvládnutí jakéhokoliv smyku. Dostatek prostoru také bude na vaše dotazy!

Autodrom Vysoké Mýto - škola smyku
Autodrom Vysoké Mýto – škola smyku probíhá vzadu v pravé části.

Poznatky z první části školy smyku ve Vysokém Mýtě si vyzkoušíte na čtyřech typech kluzných ploch. Prvním z nich je kluzná plocha na rovince, následně zatáčce, kopci končícím zatáčkou a speciální úhybné desce vyvolávající smyk. Všechny tyto kluzné plochy vyzkoušíte projet v různě vysokých rychlostech. Příkladem může být průjezd na kluzné ploše v zatáčce v 30, 40 a 50 km/h. Dodržení domluvené rychlosti pak kontroluje instruktor radarem. Navíc jsou na autodromu připraveny různé druhy povrchů a velice oblíbená aquaplanningová dráha, kterou můžete vidět na fotografii níže.

V areálu autodromu se kromě výše zmíněného nachází dětské dopravní hřiště, skatepark, půjčovna motokár a hasičský stadion. V průběhu roku se zde koná celá řada akcí a srazů. Samozřejmostí je konání volných dnů pro veřejnost, kdy si mohou „zazávodit“ se svými vozy nebo motorkami.

Dětšké dopravní hřiště na autodromu ve Vysokém Mýtě
Dopravní hřiště na autodromu ve Vysokém Mýtě, další informace naleznete také na našem partnerském webu kurzyridicu.cz.

VARIANTY ŠKOLY SMYKU VE VYSOKÉM MÝTĚ:


ŠKOLA SMYKU S ODPOČTEM BODŮ

škola smyku s odpočtem bodů Vysoké Mýto

Škola smyku s odpočtem bodů ve Vysokém Mýtě (nyní probíhá nejblíže na polygonu v HK) je kurz díky kterému Vám mohou být odečteny až 3 trestné body. Podmínkou je však mít maximálně 10 trestných bodů za dopravní přestupky. Pokud jich je více, bohužel body odečteny být nemohou. Zároveň nesmíte mít na kontě žádný 6 bodový přestupek. Odečet bodů je možný jen jednou ročně! Více o postupu odpočtu bodů za školu smyku.


MÁM SE NĚJAK SPECIÁLNĚ PŘIPRAVOVAT?

Připravovat se nemusíte téměř vůbec. Stačí přijít střízlivý, mít řidičský průkaz skupiny B, vlastní nebo zapůjčený vůz s dostatkem paliva a ideálně dobrou náladu 🙂 Kurz probíhá ve skupině maximálně 12 účastníků.


JAK SE NA AUTODROM DO VYSOKÉ MÝTA DOSTANU?

Autodrom se nachází hned vedle silnice I/35. K výcvikovému polygonu se dostanete bránou naproti letišti (ze směru od Litomyšle), jde o nenápadnou cestu těsně před areálem autodromu. Na plotě nepřehlédnete reklamní banner na školu smyku. Ze směru od čerpací stanice Shell se na polygon jak bylo dříve zvykem již nedostanete tak pozor na to!

Mapa škola smyku Vysoké Mýto
Mapa – Škola smyku ve Vysokém Mýtě, Zdroj: Mapy.cz

KDY ŠKOLA SMYKU VE VYSOKÉM MÝTĚ PROBÍHÁ?

Škola smyku nebo také škola bezpečné jízdy ve Vysokém Mýtě probíhá celoročně v předem stanovených termínech. Ideální je se registrovat na školu smyku minimálně jeden měsíc dopředu. Nebojte, určitě si termín vyberete a když ne, poukaz má platnost 12 měsíců 😉


Garance prodloužení: Poukazy na školu smyku a jiné zážitky mají platnost minimálně 12 měsíců. Bude-li potřeba, za drobný poplatek lze jejich platnost prodloužit o další 2, 6 nebo 12 měsíců. Příjemným bonusem je možnost výměny za jiný zážitek z nabídky. [Adrop.cz] 


KDE SE VE VYSOKÉM MÝTĚ ZASTAVIT NA OBĚD?

U všech variant školy smyku budete mít k dispozici hodinu na oběd. Pokud Vám bude stačit něco drobného můžete se zastavit nedaleko na čerpací stanici Shell. V těsné blizkosti autodromu je supermarket Tesco s vietnamskou restaurací. Za doporučení stojí restaurace Stejk Bejk, kde dělají výborné stejky a nebo pizzerie s italskou kuchyní Via Ironia. Obě restaurace se nachází nedaleko od náměstí Přemysla Otakara II. Popřípadě můžete využít bistro přímo v areálu autodromu.


CO V OKOLÍ VYSOKÉHO MÝTA STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU?

Muzeum českého karosářství ve Vysokém Mýtě – Karosářství má ve Vysokém Mýtě velkou tradici a tak v roce 2011 za přispění EU bylo vybudováno toto muzeum. Ve stálé expozici jsou počátky stavby karoserií, kolárna – truhlárna, klempířská dílna, výpravna a modelovací dílny. První patro muzea je vybudováno na počest firmy Sodomka a její zlaté éře.

Pražská, Litomyšlská, Choceňská brána – Vysoké Mýto je známé jako město s jedním z největších náměstí v ČR a svými starobylými bránami s ozdobnými sgrafity podle Mikoláše Alše. Pokud budete mít čas zvažte jejich návštěvu.


CO NEJČASTĚJI ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCI ŠKOLY SMYKU VE VYSOKÉM MÝTĚ?

Nejčastěji se dostává slov chvály na instruktory školy bezpečné jízdy a na to, že je kurz naplněn opravdu užitečnými informacemi. Právě o to se kurz ve Vysokém Mýtě opírá. Instruktoři mají mnoho let zkušeností a chtějí je účastníkům předat. Po celou dobu jsou jim k dispozici pro dotazy a rady. Tak se nebojte na cokoli zeptat! Chcete se o kurzu dozvědět více? Sami jsme ho vyzkoušeli – recenze na školu smyku ve Vysokém Mýtě.

Zážitek splnil moje očekávání. Mohu jen doporučit. Instruktor byl profík, práce ho baví, takže to bylo vidět a slyšet na projevu 🙂 Jakub B., hodnocení: 5/5

Doporučuji i zkušeným řidičům! Vyzkoušíte si situace, které jste ještě nezažili na vlastní kůži v bezpečí autodromu. Jana P., hodnocení: 5/5

Číst více recenzí na Adrop.cz

KOLIK ŠKOLA SMYKU VE VYSOKÉM MÝTĚ STOJÍ?

Škola smyku ve Vysokém Mýtě bez odpočtu bodů běžně stojí okolo 3 000 Kč. Přesnou částku zjistíte u našeho zážitkového partnera a to proklikem na tlačítka uvedená níže. Zarezervovat si můžete konkrétní termín konání, ale není to nezbytné. Platnost zakoupeného poukazu na školu smyku je totiž 12 měsíců s možností dalšího prodloužení. Vybrat si také můžete zajímavá dárková balení nebo si nechat poukaz poslat do e-mailové schránky.