ŠKOLA SMYKU JIHLAVA

Škola smyku Jihlava probíhá na cca 5 hektarů rozlehlém polygon, kde je kromě závodního okruhu také dětské dopravní hřiště pro školy a školky. Provozovatel autodromu navíc provozuje i autoškolu. Areál je to v porovnání například s autodromem ve Vysokém Mýtě menší, ale to vůbec není na škodu. Pro výuku školy bezpečné jízdy, lidově školy smyku je dostatečně velký a moderní. Velkou výhodou autodromu v Jihlavě je poloha v blízkosti dálnice D1 u exitu 112 a 119 směr Pelhřimov. Zjistit více o škole smyku v Jihlavě

Vodní clona ve škole smyku, kurzu bezpečné jízdy Jihlava
Vodní clona na kurzu bezpečné jízdy, která testuje reakci řidiče – brzdění nebo úhybný manévr. Obdobnou vodní clonu vyzkoušíte i na polygonu v Jihlavě. Těšíte se?

JAKÝ JE ROZVRH ŠKOLY SMYKU – JIHLAVA?

 

Škola smyku teoretická příprava
1. Teoretická příprava
Škola smyku praktická příprava
2. Praktická příprava
Škola smyku a závěrečné potvrzení
3. Závěrečné osvědčení

 

Začátek školy smyku v Jihlavě probíhá v moderní učebně vybavené počítačem a dataprojektorem. Instruktoři Vás nejprve provedou počáteční teorií a později technikou zvládání smyku. Ono se to nezdá, ale i seřízení sedačky má na zvládnutí smyku ohromný vliv. Podobných faktorů ovlivňující zvládnutí neočekávaného smyku je celá řada. Celá teoretická příprava trvá 1-2 hodiny.

Veškeré informace a doporučení z teoretické části si následně vyzkoušíte reálně na autodromu. Připravené pro tento účel jsou různé kluzné plochy. Na rovince, v zatáčce a jako třešnička na dortu funguje úhybná deska vyvolávající smyk vozu. Velmi oblíbenou na autodromu v Jihlavě (a nejen tam) je speciální aquaplanningová dráha. Celý kurz školy smyku Vám zabere cca 4 hodiny, po kterých budete odjíždět jako léty provozem ostřílení řidiči.

Oblíbená aquaplanningová dráha ve škole smyku Jihlava
Velice oblíbená je aquaplanningová dráha nejen ve škole smyku Jihlava

 


MÁM SE NĚJAK SPECIÁLNĚ PŘIPRAVOVAT?

 

Připravovat se nemusíte skoro vůbec. Stačí být střízlivý, mít řidičský průkaz skupiny B, vlastní nebo zapůjčený vůz a ideální bude, když si s sebou přivezete dobrou náladu 🙂


JAK SE NA VÝUKOVÝ AREÁL DO JIHLAVY DOSTANU?

 

Autodrom v Jihlavě se nachází v blízkosti D1 (exit 112,119). Jakmile přijedete do Jihlavy jeďte po silnici 602 směrem na Tábor. Po cca 1,5 km pojedete okolo čerpací stanice Benzina za kterou odbočíte doprava . Autodrom pak naleznete na levé straně po zhruba 300 m.

Mapa školy smyku Jihlava
Mapa – Škola smyku v Jihlavě, Zdroj: Mapy.cz

KDY ŠKOLA SMYKU JIHLAVA PROBÍHÁ?

 

Škola smyku v Jihlavě probíhá po celý rok a to v předem stanovených termínech. Registrovat se na školu smyku je ideální minimálně jeden měsíc dopředu. Nebojte, termín si určitě vyberete a když ne, poukaz má platnost 12 měsíců 😉


KDE SE V JIHLAVĚ ZASTAVIT NA OBĚD?

 

V Jihlavě je na obědy velice oblíbená restaurace Tři Knížata, která vaří českou a evropskou kuchyni. Obdobně vaří taktéž velice oblíbená restaurace Jihlavský Parlament na Terasách. Doporučit Vám zde můžeme Hamburger z trhaného masa a některou z domácích limonád.


CO V JIHLAVĚ A OKOLÍ STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU?

 

Jihlavská ZOO – za návštěvu rozhodně stojí zoologická zahrada, která byla otevřena již v roce 1982 u řeky Jihlávka. Těšit se můžete na kočkovité šelmy, opice a plazy na které se zoo v Jihlavě specializuje. Celkem zde žije až 150 druhů zvířat. Součástí ZOO je také lezecká stěna, prolézačky a lanovka pro děti.

Zřícenina hradu Rokštejn – nedaleko od Jihlavy u řeky Brtnice se nachází tato krásná zřícenina hradu ze 14. století, který vlastnili Valdštejnové. Jde o jednu z největších zřícenin hradu na Českomoravské vrchovině. Zřícenina hradu je volně přístupná s možností komentovaných prohlídek.

Vrch Čeřínek – za přírodou a výhledem můžete vyrazit asi 10 km na západ od Jihlavy na malý vrch s 761 m n. m. Jde o jeden z nejnavštěvovanější lyžařský areál v celé vysočině. Za návštěvu taktéž stojí turistická chata Čeřínek.


CO NEJČASTĚJI ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCI ŠKOLY SMYKU JIHLAVA?

 

Účastníci oceňují to, že kurz školy bezpečné jízdy probíhal zcela hladce a kromě toho, že byl informačně bohatý je také velice zábavný. Především díky sympatickým instruktorům. Někteří účastníci zmiňují, že odjížděli s překvapením jak vysoká je rychlost 40 km/h v případě když dostanete smyk. Celý kurz je historicky velice dobře hodnocen.


KOLIK ŠKOLA SMYKU V JIHLAVĚ STOJÍ?

 

DOSTUPNÉ TERMÍNY A CENA