ŠKOLA SMYKU ČESKÉ BUDĚJOVICE

Škola smyku České Budějovice (jižní Čechy), což je lidové označení kurzu bezpečné jízdy v Českých Budějovicích je standardním kurzem ve kterém se účastníci dozví celou řadu zajímavých informací a poznatků. Je třeba říci, že škola smyku není pouhé smykování na polygonu jak si většina lidí myslí,ale také krátká teoretická příprava. V rámci té jsou představeny základní poznatky vedoucí k prevenci krizové situaci. Ideální je totiž se například smyku zcela vyhnout. K tomu může dopomoci správné sezení za volantem, držení volantu a další okolnosti. Vše Vám „lidsky“ vysvětlí zkušení instruktoři.

Vodní clona škola smyku České Budějovice, správné je označení kurz bezpečné jízdy České Budějovice
Vodní clona na kurzu bezpečné jízdy, která testuje reakce řidičů – brzdění nebo úhybný manévr

JAK ŠKOLA SMYKU V JIŽNÍCH ČECHÁCH PROBÍHÁ?

Škola smyku běžně probíhá ve dvou fázích. První z nich je již výše částečně představená teoretická příprava v učebně na kterou navazuje praktický nácvik. Ten je pochopitelně zábavnější a pomůže si poznatky z první fáze tzv. dostat do krve. Praktický nácvik představuje jízdu na kluzných plochách a površích při kterých je účastník kontrolován instruktorem. Ten mu následně podává důležité rady a doporučení jak danou situaci zvládnout lépe. Po absolvování kurzu účastníci standardně obdrží účastnický list.


Škola smyku České Budějovice bohužel není v současnosti v nabídce. Omlouváme se.

Podívejte se prosím níže na nejbližší místa od Českých Budějovic, kde školu smyku skrze zážitkové partnery zprostředkováváme.


KDE NEJBLÍŽE OD MĚSTA ČESKÉ BUDĚJOVICE PROBÍHÁ?

Nejblíže od Českých Budějovic zprostředkováváme školu smyku v Dlouho Lhotě u Příbrami což představuje hodinku a čtvrt jízdy po silnici E/49 vedoucí přes Písek . Dlouhou Lhotu u Příbrami Vám můžeme vřele doporučit z toho důvodu, že je zde možné absolvovat školu smyku s odpočtem bodů. Ne všechny polygony a výcviková centra mají potřebnou akreditaci na základě které je možné body následně odečíst. Ve výcvikovém centru v Dlouhé Lhotě probíhá výcvik standardní školy smyku, ale i právě s odpočtem bodů. Více o škole smyku Dlouhá Lhota

O něco dále se nachází škola smyku Jihlava, která má opravdu krásný polygon a kurz bezpečné jízdy je zde velice dobře hodnocen. Jízda Vám z Českých Budějovic po D3 zabere jeden a půl hodiny. I přes delší cestu stojí toto výcvikové centrum za zvážení. Více o škole smyku Jihlava


Jdu do akce! Chci absolvovat školu smyku!