ŠKOLA SMYKU PLZEŇ

Škola smyku nejen v Plzni představuje dokonalý nástroj, který řidiče připraví na krizové situace na silnici. Každý si pod pojmem škola smyku představí pouhé „driftování“ nebo „smykování“ na polygonu, ale o tom jediném to není. V prvé řadě je potřeba se připravit teoreticky. Od nastavení sedačky přes fyzikální zákony nebo vybavení vozu různými asistenty. To vše s Vámi zkušení instruktoři proberou. Poté budete moci vyrazit na polygon, kde si konečně vyzkoušíte ostré brzdění, přetáčivé a nedotáčivé smyky. Třešničkou na dortu bývá aquaplanningová vana a speciální smyková deska.

Vodní clona ve škola smyku Plzeň, kurzu bezpečné jízdy Plzeň
Vodní clona na kurzu bezpečné jízdy, která testuje reakci řidiče – brzdění nebo úhybný manévr

JAK STANDARDNĚ PROBÍHÁ ŠKOLA SMYKU PLZEŇ?

Školu smyku Plzeň bohužel nemáme v současnosti v nabídce. Omlouváme se.

Podívejte prosím níže na nejbližší místa od Plzně, kde škola smyku probíhá. ↓ ↓ ↓


KDE NEJBLÍŽE OD MĚSTA PLZEŇ ŠKOLA SMYKU PROBÍHÁ?

Nejblíže od Plzně asi hodinku cesty se nachází škola smyku v Dlouhé Lhotě u Příbrami. Právě tam je možné dokonce využít běžný kurz školy smyku nebo kurz pro odpočet bodů. Jde o standardní polygon vybavený kluznou rovinou, zatáčkou, aquaplanningovou vanou, vodní stěnou a kluznou kružnicí. Více o škole smyku v Dlouhé Lhotě.

O něco dále cca 2 hodinky jízdy se pak nachází buď škola smyku v Mostě nebo škola smyku v Jihlavě, které také stojí rozhodně za zmínku. Nabízí obdobně kvalitní podmínky jako výše zmiňovaná škola smyku v Dlouhé Lhotě. V Mostě lze taktéž absolvovat kurz za účelem odpočtu bodů, ale v Jihlavě bohužel zatím ne. Více o škole smyku v Mostě a na polygonu v Jihlavě.


CO V PLZNI A OKOLÍ STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU?

Zoologická a botanická zahrada Plzeň – je druhou nejstarší ZOO a zhruba 4. nejnavštěvovanější v ČR. Kromě krásy nejen exotických zvířat můžete obdivovat i různé květiny, keře a stromy. Velice oblíbené jsou japonské zahrady a pavilon Svět motýlů. Pokud budete mít čas, určitě se zde zastavte.

Katedrála sv. Bartoloměje – se nachází na náměstí Republiky a pochází z 14. století. Jde o národní kulturní památku s nejvyšší kostelní věží v ČR.

Pivovar Plzeňský Prazdroj – určitě netřeba představovat. Jde o největší český pivovar a největšího českého exportéra piva. K dipozici je zajímavá prohlídka pivovaru – stáčírny, expozice surovin, varny, sklepů, expozice lidské práce v pivovarnictví a samozřejmě degustace piva.


Jdu do akce! Chci absolvovat školu smyku nedaleko od Plzně!