ŠKOLA SMYKU SOSNOVÁ – ČESKÁ LÍPA

Škola smyku nejen v Sosnové (Česká Lípa) připravuje řidiče nejen na krizové situace, které je mohou na silnici potkat. Prevence těchto situací je naprostým základem. Nejlepší je totiž smyk vůbec nedostat. Překvapí Vás co všechno ovlivňuje zvládnutí neočekávaného smyku či jiné situace. Například nastavení sedačky, držení volantu,.. a mnoho dalšího. Standardně je kurz bezpečné jízdy rozdělen na teoretickou a praktickou část. Nejzábavnější pro účastníka je samozřejmě praktická, kdy jezdí na výcvikovém polygonu a trénuje zvládání smyku nebo zkouší prudké brzdění na mokru.

Vodní clona ve škola smyku Sosnová, kurzu bezpečné jízdy Sosnová
Vodní clona na kurzu bezpečné jízdy, která testuje reakci řidiče – brzdění nebo úhybný manévr

JAK STANDARDNĚ PROBÍHÁ ŠKOLA SMYKU?


Školu smyku Sosnová bohužel nemáme v současnosti v nabídce. Omlouváme se.

Podívejte prosím níže na nejbližší místa od Sosnové, kde škola smyku probíhá. ↓ ↓ ↓


KDE NEJBLÍŽE OD MĚSTA SOSNOVÁ ŠKOLA SMYKU PROBÍHÁ?

Nejblíže od Sosnové probíhá škola smyku v Bělé pod Bezdězem, která je výjimečná tím, že používá speciální obruče díky kterým se vůz dostává do smyku. V této škole smyku probíhá výcvik pouze s výukovým vozem. S vlastním vozem to není bohužel možné. Více o škole smyku Bělá pod Bezdězem.

Další škola smyku zhruba do hodiny jízdy od Sosnové je škola smyku Most. Právě zde probíhá celá řada variant školy smyku včetně odpočtu bodů. Popřípadě škola smyku pro rodiny a také kurz sportovní jízdy. Více o škole smyku Most.


CO V SOSNOVÉ A OKOLÍ STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU?

Peklo – je národní přírodní rezervace, kterou vede krásná naučná stezka a zejména na jaře je často navštěvována kvůli mnoha kvetoucím bledulím. Celá stezka má 4 km a je vhodná pro pěknou rodinou procházku.

Novozámecký rybník – je národní přírodní rezervace, která je jako stvořená pro krásnou procházku v přírodě. Pozorovat zde můžete více než 200 druhů ptáků. Doporučujeme Vám se zajít podívat na do skály vytesaný kanál tzv. Mnichovská průrva, který tento rybník napájí vodou ze dvou potoků.

Zámek Zákupy – je renesančním zámkem původně z 16. století s anglickým a francouzským parkem. V ochranném příkopě žije medvěd hnědý, který má jméno Medoušek. Ten je velice oblíben zejména u dětí. Pokud budete mít čas, určitě se zastavte na prohlídku. 🙂


Jdu do akce! Chci absolvovat školu smyku!