ŠKOLA SMYKU V MOSTĚ – jízda ve vysokých rychlostech

Škola smyku v Mostě nabízí celou řadu variant školy smyku. Kromě standardní školy smyku právě také variantu, kde se jezdí ve vyšších rychlostech. Pokud jste již školu smyku absolvovali určitě Vás lákalo při výcviku sešlápnout plyn více než Vám instruktoři dovolili. Díky této variantě školy smyku v Mostě to můžete vyzkoušet! Výcvik tak bude mnohem více realističtější. Nebojte, školu smyku s jízdou ve vysokých rychlostech můžete absolvovat i v případě, že jste standardní školu smyku neabsolvovali. Bohužel, aktuálně není možné školu smyku ve vysokých rychlostech absolvovat, doporučit ale můžeme standardní školu smyku, která je i tak velkým přínosem pro každého řidiče. Více o škole smyku Most


Garance prodloužení: Poukazy na školu smyku a jiné zážitky mají platnost minimálně 12 měsíců. Bude-li potřeba, za drobný poplatek lze jejich platnost prodloužit o další 2, 6 nebo 12 měsíců. Příjemným bonusem je možnost výměny za jiný zážitek z nabídky. [Adrop.cz] 


JAKÝ JE PROGRAM ŠKOLY SMYKU V MOSTĚ?

Kurz běžně začíná v 9:00 s tím, že je nezbytné na polygon přijet minimálně o 15 minut dříve kvůli registraci všech účastníků. Poté následuje teoretická příprava, která trvá 2 hodiny. Nebojte, nudné vyprávění to nebude! Dozvíte se vše, co se Vám skutečně může v životě hodit. Poté následuje 30 minutová pauza na oběd. Druhá část kurzu je praktická, začíná 30 minutovým nácvikem první pomoci a následují 4 hodiny tréninku na polygonu. Na co vše se můžete těšit? Dozvíte se o pár řádků níže! Po absolvování celého kurzu školy smyku obdržíte účastnický list.


NA CO SE MŮŽETE V KURZU TĚŠIT?

V rámci teorie se dozvíte novinky v legislativě, na co si dát pozor při jízdě ve vysokých rychlostech, zejména pak na dálnici. Krátce spolu s intruktorem proberete české a německé zákony týkající se jízdy na dálnici a samozřejmě také způsoby zvládání různých krizových situacích – smyk přední a zadní nápravy, krizové brzdění, úhybné manévry, aquaplanning a další. Velice přínosná je část věnovaná první pomoci. Mnoho z nás totiž absolvovalo autoškolu před několika desítky let, kdy byla první pomoc tak trochu v plenkách. Co platilo dříve, už neplatí!

Největším přínosem je však samotný trénink na polygonu se svým vozem. Různé krizové situace účastníci vyzkouší na kluzných plochách s vodní bariérou, kyvné desce vyvolávající smyk, prudkém kopci či aquaplanningové dráze. To vše při nájezdových rychlostech nad 70 km/h! Popravdě nemáme informaci o tom, že by na jiných polygonech bylo možné jezdit ještě rychleji. Obvykle nájezdové rychlosti ve standardní škole smyku činí 35 – 60 km/h.


HLEDÁTE SPÍŠE JINOU VARIANTU ŠKOLY SMYKU V MOSTĚ?

Polygon v Mostě nabízí celou řadu zajímavých variant školy smyku. Obvykle trvají 5 až 7 hodin s pauzou na oběd. Myslíme si, že vybrat si musí opravdu každý! Žena, muž, motokáři či kamioňáci.. Jaké jsou tedy všechny varianty?


JE NEZBYTNÉ SE NĚJAK SPECIÁLNĚ PŘIPRAVOVAT?

Určitě není, stačí přijet s dobrou náladou, mít řidičský průkaz a ideálně svůj vůz. Popřípadě lze si po předchozí domluvě vůz na polygonu pronajmout.


KDE SE POLYGON ŠKOLY SMYKU V MOSTĚ NACHÁZÍ?

Mapa školy smyku Most
Mapa – Škola smyku v Mostě, Zdroj: Mapy.cz

Polygon Most naleznete v místní části Souš. Souřadnice polygonu jsou GPS Loc: 50°31’0.67″N, 13°36’52.27″E. Při cestě z Prahy jeďte po čtyřproudé silnici E442 po které se vydejte směr Chomutov. Dojedete na kruhový objezd ze kterého sjedete druhou odbočkou směrem na centrum. Po cca 300 m po pravé straně uvidíte vjezd na autodrom. Pokračujte cca 100 m dále a odbočte vpravo, kde je vjezd na výcvikový polygon Most.


KOLIK ŠKOLA SMYKU V MOSTĚ STOJÍ?