ŠKOLA SMYKU ZLÍN

Škola smyku nejen ve Zlíně je ideálním dárkem pro každého řidiče bez rozdílu věku a dovedností. Dokáže řidiče připravit na neočekávané situace na vozovce, ale hlavně na to jak jim předejít. Kromě jiného se naučí spoustu dalších zajímavých věcí a doporučeních, které povedou k vyšší bezpečnosti na silnici. Správné sezení, držení volantu, nahuštění pneu nebo geometrie vozu zásadně ovlivňuje výslednou reakci na krizovou situaci. 

Vodní clona ve škole smyku, kurzu bezpečné jízdy Brno
Vodní clona na kurzu bezpečné jízdy, která testuje reakci řidiče – brzdění nebo úhybný manévr

JAK BĚŽNĚ PROBÍHÁ ŠKOLA SMYKU?

Škola smyku vždy probíhá ve dvou částech. Po příjezdu a zápisu všech účastníků probíhá teoretická příprava po které následuje praktická. V praktické si ověříte informace získané z první části a to na polygonu a kluzných plochách. Zejména v zatáčce, rovině, kopci nebo aquaplanningové dráze. Po absolvování kurzu obdržíte účastnický list. Případně potvrzení pro odpočet bodů.


Školu smyku Zlín bohužel nemáme v současnosti v nabídce. Omlouváme se.

Podívejte prosím níže na nejbližší místa od Zlína, kde škola smyku probíhá.


KDE NEJBLÍŽE OD MĚSTA ZLÍN ŠKOLA SMYKU PROBÍHÁ?

Nejblíže probíhá škola smyku v Ostravě. Na moderním polygonu si vyzkoušíte jízdu na kluzných plochách v zatáčce, rovině, kruhu a také na úhybné desce. Ta vyvolává neočekávaný smyk na který následně musíte reagovat. Nebojte, vše začíná teoretickou přípravou a po celou dobu jsou k dispozici zkušení instruktoři. Více o škole smyku Ostrava.

O něco dále je pak dostupná škola smyku v Jihlavě, která také stojí za zmínku. Nabízí obdobně kvalitní podmínky jako již výše zmiňovaná škola smyku v Ostravě. Více o škole smyku Jihlava.


CO VE ZLÍNĚ A OKOLÍ STOJÍ ZA NÁVŠTĚVU?

Zoo Zlín – původní zoo ve Zlíně založil Tomáš Baťa, později však byla přesunuta na Tlustou horu, která se nachází na jihu Zlína. V zoo naleznete přes 200 druhů zvířat a také krásnou botanickou zahradu.

Zlínský zámek – je nejstarší budovou ve Zlíně, kde kromě krásné expozice naleznete také kavárnu a středověký vinný sklep. Určitě Vám doporučujeme se zde zastavit třeba jen na kafíčko.

Hrad Lukov – leží necelé 3 km od stejnojmenné obce. V současnosti jde spíše o zříceninu z 13. století, kterou se však nadšenci snaží zrekonstruovat. Od roku 1958 je chráněna jako kulturní památka ČR.


Jdu do akce! Chci absolvovat školu smyku!