ŠKOLA SMYKU PRO ZAČÁTEČNÍKY MOST

Škola smyku pro začátečníky Most je jednou z mnoha variant, které výcvikové centrum v Mostě nabízí – kompletní seznam najdete o pár řádků níže. Proč ale kurz pouze pro začínající řidiče? Pár hodin strávených v autoškole je sice dostatečných k získání řidičského průkazu, ale pro získání potřebných dovedností a sebejistoty na silnici je potřeba ještě něco navíc. Pomoci může právě škola smyku pro začátečníky. kdy Vás kurzem provede zkušený instruktor a naučí vás řešit běžné krizové situace, které mohou přijít za volantem. O škole smyku pro začátečníky

Infografika nehodoo to zacina

Každoroční statistiky nehodovosti ukazují, že mladí řidiči resp. méně zkušení řidiči, kteří vlastní řidičský průkaz jen krátce, se vysoce podílí na celkovém počtu nehod. Vyšší podíl méně zkušených řidičů se pak objevuje i ve statistikách vážných a smrtelných nehod.

Zdrojem ilustrace je projekt Nehodou to začíná! (www.nehodoutozacina.cz)


JAKÝ JE PRŮBĚH ŠKOLY SMYKU PRO ZAČÁTEČNÍKY?

Průběh je obdobný jako u běžných škol smyku, zahrnuje tedy část teoretickou a praktickou. Teorii je věnovaná pouze jedna hodina a praktickému nácviku na polygonu hned tři hodiny. Počítejte také s jednou hodinou na oběd. Naučíte se správně nastavit sedačku, volant, jak zvládnout smyky přední a zadní nápravy a co dělat, když se na silnici objeví neukázněný chodec. Existuje mnoho situací, se kterými se můžete setkat při řízení. Je proto důležité se na ně připravit v bezpečném prostředí, abyste na ně byli připraveni i v reálném životě.


VARIANTY ŠKOLY SMYKU V MOSTĚ:

Cena školy smyku v Mostě pro osobní automobily začíná na částce okolo 5 000 Kč a končí na částce 6 700 Kč v případě odpočtu bodů.


MÁM SE NĚJAK PŘIPRAVOVAT A KDY SE ŠKOLA SMYKU PRO ZAČÁTEČNÍKY KONÁ?

Není třeba se nijak speciálně připravovat, pro účast na kurzu musíte mít jen platný řidičský průkaz sk. B, být ve věku 17–24 let a mít touhu naučit se řídit dobře a bezpečně. Nezáleží na typu pohonu ani stáří vozu. Kurz probíhá celoročně v předem vypsaných termínech s tím, že platnost poukazu na školu smyku pro začínající řidiče v Mostě činí 12 měsíců.


KOLIK KURZ BEZPEČNÉ JÍZDY PRO ZAČÁTEČNÍKY STOJÍ?