PROJEKT: Start Driving

Logo projektu Start Driving

Dalším projektem, který Vám na našem blogu bezpečné jízdy chceme představit je projekt Start Driving. Jde o projekt, který se zaměřuje na mladé řidiče, kteří mají „čerstvě“ řidičské oprávnění sk. B. Těm je umožněn absolvovat zdokonalovací kurz bezpečné jízdy zcela zdarma na několika polygonech v ČR a to díky České kanceláři pojistitelů spolu s asociací autoškol ČR.


O čem je projekt Start Driving a co ho tvoří?

Trochu už jsme naznačili výše. Projekt Start Driving představuje zdokonalovací kurz zcela zdarma pro mladé řidiče od 18 do 24 let, kteří mají řidičské oprávnění sk. B méně než 1 rok. Celý kurz trvá 8 hodin a je možné ho absolvovat na 8 polygonech v ČR ve vlastním voze. Jednoduše řečeno jde o školu smyku, tak jak ji známe avšak částečně upravenou pro mladé. Tomu odpovídá i rozdělení kurzu na teoretickou a praktickou část. Teoretická část je zaměřena na řešení a předcházení krizových situací, trochu fyzikálních zákonitostí, představení aktivních a pasivních bezpečnostních prvků atp. Praktická část kurzu představuje nácvik řešení a prevence krizových situací na kluzných i suchých plochách polygonu.


Na jakých polygonech lze Start Driving absolvovat?

Zdokonalovací kurz můžete absolvovat na téměř všech polygonech, kde zprostředkováváme klasické kurzy bezpečné jízdy neboli školu smyku. Pokud nesplňujete podmínku pro tento projekt, můžete si kurz sami zakoupit. Máme pro Vás připravené tipy jak při nákupu školy smyku alespoň trochu ušetřit. Kde všude kurz pro mladé řidiče probíhá?

  • Třinec
  • Příbram
  • Ostrava
  • Most
  • Jihlava
  • Sosnová u České Lípy
  • Hradec Králové
  • Vysoké Mýto

Podobně zaměřené projekty

Velice podobným je projekt Jedu s dobou, který je taktéž zdokonalovacím výcvikem avšak určeným pro seniory. Dokonce probíhá na totožných polygonech. Dalším projektem se zaměřením na mladé řidiče je pak projekt Nehodou to začíná. Ten je tvořen edukativní přednáškou určenou především pro školy. Pro zajímavost zveřejňujeme statistiku z tohoto projektu – V čem vidí učitelé hlavní příčiny nebezpečného řízení mladých řidičů?

Infografika nehodoo to zacina
Příčiny nebezpečného řízení u mladých řidičů, zdroj: www.nehodoutozacina.cz

Cílem projektu je připravit mladé řidiče na krizové situace a hlavně na jejich prevenci. Právě mladí řidiči se často vyskytují ve statistikách dopravních nehod a to kvůli riskování, nedostatečným řidičským zkušenostem, rozptylování mobilním telefonem či vlivem užívání alkoholu a drog. Více informací o tomto zajímavém projektu naleznete na www.startdriving.cz