PROJEKT: Nechoď za svůj limit

Projekt Besip - Nechoď za svůj limit

Zcela novým a velice aktuálním projektem, který Vám chceme představit je Nechoď za svůj limit zaměřený na motorkáře. V jednom z minulých příspěvků na našem blogu bezpečné jízdy jsme se věnovali projektu Začněme spolu aneb kolama dolů, který má taktéž za cíl snížit nehodovost řidičů motorek. Začněme spolu aneb kolama dolů se zaměřuje především na start motorkářské sezóny, kdežto projekt Nechoď za svůj limit je časově neomezený. Projekt v současné době (17. 8. 2019) na úplném počátku. Budeme ho dále sledovat a o případných novinkách Vás v tomto příspěvku informovat.


Letošní statistika smrtelných obětí a těžkých zranění u motorkářů zatím bohužel kopíruje loňský rok. Motocyklisté často podceňují rizikové situace, nepřizpůsobí rychlost stavu vozovky nebo situaci v provozu. Nejvíce vážných nehod se stává na silnicích druhé třídy, mimo město a často v zatáčkách, popisuje vedoucí oddělení BESIP Tomáš Neřold.

Zdroj: BESIP, www.ibesip.cz

O čem projekt je a čím je tvořen?

Projekt Nechoď za svůj limit upozorňuje na časté příčiny dopravních nehod motorkářů ať už jde o jejich nepozornost, nezkušenost, vysoká rychlost nebo nerespektování pravidel silničního provozu. Upozornit na tyto příčiny chce projekt televizními a radiovými spoty, instruktážními videi na sociálních sítích, kontaktních kampaních a motoškolou pro cca 100 motorkářu zdarma. Velice dobrou volbou je podle nás Lukáš Pešek, který se stal tváří projektu.

Kdo je hlavní tvář projektu, Lukáš Pešek?

Lukáš Pešek je zkušený motocyklový závodník, který okusil slavnou MotoGP. Znát ho můžete ze závodů pod číslem 52 a nebo díky přezdívce Česílko. Aktuálně pořádá kurzy bezpečné a plynulé jízdy pro motorkáře, minibikovou akademii a nedávno založil závodní minibike tým. To vše dokazuje, že je to člověk na svém místě. Pokud byste se chtěli dozvědět více o něm nebo motoškole, podívejte se na jeho webové stránky – ww.pesek52.com .


Televizní spot projektu „Limit“

Zdroj: Youtube.com – kanál BESIP, Nechoď za svůj limit

Cílem je projektu je snížit nehodovost řidičů motorek a upozornit na rizika spojených s řízením motorky. Statistiky bohužel ukazují, že i letošní rok ke zlepšení stavu pravděpodobně nedojde. Můžeme tak očekávat, že projekty zaměřené na motorkáře budou v dalších letech pokračovat a to je jen dobře!